REKLAMA


Zbigniew Chmielowiec - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Zbigniew Chmielowiec Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

 Urodzony 22 września 1954 roku w Kolbuszowej. Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

Ukończył studia na Wydziale Inżynierii Sanitarnej Politechniki Krakowskiej, uzyskując tytuł inżyniera ochrony środowiska. Po studiach pracował w zakładach produkcyjno-budowlanych w Kolbuszowej, a od 1990 roku w samorządzie kolbuszowskim na stanowiskach: kierownika wydziału, następnie zastępcy burmistrza, a od 1998 do października 2005 roku burmistrza Kolbuszowej.

W 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła V kadencji w okręgu rzeszowskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 17 243 głosy. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 16 038 głosów.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczymRzeszów (Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola). Został wybrany na posła zdobywając 18 197 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.