REKLAMA


Bożena Kamińska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Bożena Kamińska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VII i VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Urzędniczka samorządowa, działaczka kulturalna. Ukończyła studia magisterskie w zakresie marketingu w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz studia podyplomowe z pedagogiki w Centrum Doskonalenia Nauczycieli „Ares”. Odbyła także studia doktoranckie z ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania kulturą w strukturach UE w Polskiej Akademii Nauk.

W latach 1987-2009 zawodowo związana z suwalskim oddziałem Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Społecznego. W latach 2000-2012 była dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury w Suwałkach, następnie została dyrektorem nowo powołanego Suwalskiego Ośrodka Kultury.

Przystąpiła do Platformy Obywatelskiej. W wyborach w 2010 bez powodzenia kandydowała do sejmiku podlaskiego.

Rok później z listy PO wystartowała w wyborach parlamentarnych. Uzyskała mandat poselski, otrzymując 10 019 głosów w okręgu podlaskim. Objęła funkcję przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Harcerstwa. W wyborach w 2014 kandydowała na prezydenta Suwałk, zajmując 3. miejsce spośród 5 kandydatów (otrzymała niespełna 18% głosów).

W 2015 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję (dostała 9826 głosów) w okręgu Białystok (Łomża, Suwałki, Augustów).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz Komisji Obrony Narodowej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • szpitalnik 2015-09-15 07:24:04
    Świetnie prowadzi SOK. Zadbała o sprawy Polski z korzyścią także dla lokalnej społeczności - walka o utrzymanie jednostki wojskowej na wschodniej flance Polski. Skuteczne działania na rzecz obwodnicy Augustowa (warto wspomnieć, że to co zaczął budować PIS, trzeba było zaorać) a teraz obwodnicy Suwałk i Rail Batlica