REKLAMA


Bernadeta Krynicka  - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Bernadeta Krynicka Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości. Urodzona 16 kwietnia 1970 r. w Łomży, wychowana w katolickiej, wielodzietnej rodzinie na wsi. Matka trojga dzieci. Patriotka i aktywna działaczka społeczna.

W latach 1986-1989 wielokrotna mistrzyni województwa w biegach przełajowych oraz na dystansach 800 m i 1500 m, reprezentowała województwo łomżyńskie na zawodach centralnych i w makroregionie.

Absolwentka Studium Medycznego w Łomży oraz Uniwersytetu w Białymstoku i Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży. Zdobyła wyższe wykształcenie na kierunkach Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza oraz Pielęgniarstwo. Ukończyła liczne szkolenia m.in. z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz zarządzania zasobami ludzkimi.

Od 1991r. pracuje jako pielęgniarka, a od 1999r. pielęgniarka oddziałowa Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Permanentnie podnosząca swoje kwalifikacje zawodowe, zdobyła tytuł specjalistki pielęgniarstwa pediatrycznego. Pracuje także jako asystent w Instytucie Pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, przygotowując studentów do zawodu.

W 2004 r. dzięki jej inicjatywie i zaangażowaniu powstał motylkowy oddział dla dzieci, który wygrał ogólnopolski konkurs "Motylkowe szpitale dla dzieci". Od 11 lat wspiera inicjatywy podejmowane w Zespole Szkół Specjalnych w Łomży. Bierze udział w wielu akcjach charytatywnych.

W latach 2010-2014 radna Rady Miejskiej Łomży, od 2014 r. Przewodnicząca Rady Miejskiej Łomży. Od początku swojej aktywności politycznej związana z partią Prawo i Sprawiedliwość. Uznana za najaktywniejsza radną VI kadencji Rady Miejskiej.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu białostockim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 7624 głosy.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Zdrowia.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.