REKLAMA


Dariusz Piontkowski - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Dariusz Piontkowski Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 17 grudnia w Sielcach (województwo podlaskie). Z wykształcenia historyk. Absolwent filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Pracuje jako nauczyciel historii w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku.

W 1989 roku tworzył struktury NSZZ „Solidarność” w jednej ze szkół białostockich. Do dziś jest aktywnym członkiem związku. Należał najpierw do Porozumienia Centrum, a od 2001 roku związany jest z Prawem i Sprawiedliwością.

Od lat 90-tych działa w samorządzie lokalnym. Był radnym w Białymstoku, a w 2007 roku radnym sejmiku województwa podlaskiego. W tym samym roku po zawiązaniu koalicji przez PiS i PSL został powołany na urząd marszałka województwa. W 2010 roku reprezentował PiS w wyborach na prezydenta  Białegostoku.

W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 28 378 głosów).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Aferzystwa światowy grunt 2017-12-17 19:02:02
  Patologi KRUS nie będziemy dłużej utrzymywać z środków publicznych ZUS, sprzeczne nawet z zasadami etyki. Zobaczcie jakie drogie mają ciągniki pseudo rolniki, jakie inne sprzęty Naszym kosztem z dopłat Unijnych zakupili. Ubiegłoroczna nowela ustawa z 14 kwietnia 2016 roku weszła w życie 30 kwietnia 2016 roku o obrocie ziemi rolnej wyłącznie przez rolnika, przypieczętowała iż jesteśmy poróżnieni. Z uczciwych podatników ZUS z obrębów miast zrobiono gorszy sort, kobiety z miast jak w obozach koncentracyjnych faszystowskich niebawem ustawiać będą zbiorowo do dymania zamiast brakujących jałówek w oborach. Ustawa z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338 grunty rolne należało wyłączyć spod konturów budynków mieszkalnych , przepisy w tym zakresie mieliśmy przejrzyste ) gorycz została przelana, parobki z miast mogą jedynie kupić do 30arów działki jako nieruchomość (Dz. U z 2016 roku poz. 585), XXI wiek równouprawnienie ? Demokracja praworządność jaka, społeczeństwo w obrębach miast jak nic nie miało tak wciąż nic nie ma(niewolnicy bez żadnych praw). W związku z powyższym jaki mamy wybór do głosowania w najbliższych wyborach, wolność,równość w Polsce przez bolszewie żydowską została stłumiona.
 • Kovac 2015-10-21 14:46:29
  Pan Darek był w Narewce na upamiętnieniu śmierci "Inki" jest mu na sercu prawda historyczna Polski. Dlatego dostanie mój głos!
 • eww 2015-10-17 11:23:19
  Jego czas minol bezpowrotnie ,typowy leming i jego miejsce jest na smietniku historii
 • Katarynka 2015-10-11 17:11:07
  Śniłoby mi się aby ten człowiek nie uzyskał mandatu! Razem ze swoją konkubiną czy czym tam ta Rzeszewska jest dostaliby za swoje! Podziały w partii robią tylko, nic nie wnoszą!