REKLAMA


Jacek Żalek - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jacek Żalek Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Klubu Parlamentarnego Zjednoczona Prawica. Urodzony 13 stycznia 1973 w Białymstoku. Z wykształcenia prawnik. W 2001 roku ukończył Uniwersytet w Białymstoku.

W latach 1998–2006 zasiadał w radzie miejskiej Białegostoku. W 2006 roku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na radnego sejmiku podlaskiego. Wkrótce przeszedł do Platformy Obywatelskiej, z listy której ponownie został radnym województwa w przedterminowych wyborach w maju 2007 roku. Od 2000 do 2008 roku był członkiem Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego, z którego został usunięty na skutek zagłosowania za przyjęciem traktatu lizbońskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2007 i w 2011 roku uzyskał mandat poselski z listy PO. 30 sierpnia 2013 roku został zawieszony w prawach członka klubu parlamentarnego PO na trzy miesiące za wielokrotne łamanie dyscypliny. 13 dni później opuścił PO.

W lipcu 2014 zasiadł w nowo powołanym klubie poselskim Sprawiedliwa Polska, od marca 2015 roku działającym pod nazwą Zjednoczona Prawica.

W wyborach parlamentarnych w 2015 Jacek Żalek został zarejestrowany na 5. pozycji listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu białostockim. Uzyskał mandat posła na Sejm VIII kadencji, otrzymując 12 370 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz Komisji Ustawodawczej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (17 komentarzy)

 • do pługa a nie do Sejmu 2017-04-15 21:22:30
  Wyjątkowo zdewociały typ. Jego wypowiedzi zalatują jarmarcznym katolicyzmem w średniowiecznym wydaniu, szczególnie te o kobietach.
 • Prawica "Nie" PiSdecja! 2017-03-07 21:01:32
  Do KRF: Oszust!!!Nazywacie się politykami kurwy-złodzieje przemytnicy(wwwhpt//dpsu.gov.ua/ua/border/ Камери спостереження на пунктах пропуску з сусідніми державами(Кордон online Польща - Ягодин - Дорогуськ ) itd. Twórcy największej w historii powojennej Polski afery gruntowej, gdzie z Urzędu zostały zmienione dotychczasowe użytki rolne gruntów wszystkich klas na „B” mieszkalne w obrębach gmin woj. Podlaskiego tym samym okradli społeczeństwu z resztki godności osobistej również z obrębów Miast ponieważ ich budynki i nieruchomości straciły na wartości w obecnym stanie rzeczy nie można ich sprzedać, gdzie Ustawa regulująca rekompensaty finansowe? Łamaliście i wciąż to robicie prawa człowieka w Polsce , właściciele gruntów nie byli stronami postępowań podczas przeprowadzonych tzw. Modernizacji gruntów z środków Unijnych w obrębach gmin, odebraliście Nam Wolność poprzez łamanie prawa w zawiązku z haniebnym procederem przestępczym, debile również wyłączyli budynki gospodarze poprzez Starostwo Powiatowe z produkcji zwierzęcej(chlewnie, spichlerze itp.)w obrębach gmin ,bowiem według map zasadniczych(geodezyjno kartograficznych) Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego znajdują się na gruntach oznaczonych literką „B” mieszkalne(pojeby!!!). Ministerstwo Rolnictwa wpadło, o czym świadczą ostatnie dopłaty zewnętrze UE do produkcji rolnej w obiektach mieszkalnych. Traktujecie społeczeństwo Polskie jak bydło robocze bez żadnych praw ,oczywiście wiecie najlepiej co dla Nich najlepsze jak PRL bolszewicy-komuniści , jeżeli ktoś wcześniej myślał iż PiS jest dobrą zmianą właśnie mamy odzwierciedlenie działań skandalicznych stosowanych przez najcięższego kalibru przestępców w RP na szkodę interesu publicznego w myśl art. 231KK Paragraf 1 i inne . Niszczycie traktat Państw demokratycznych członkowskich Unii Europejskiej który polega na przestrzeganiu prawa, w związku z powyższym co do kurwy-PIS-PSL odpierdalacie, dlaczego każecie Nam tkwić w najcięższego kalibru Waszych przestępstwach?
 • rzeszowianin 2017-03-07 19:22:58
  Co przestał bić żone ??!!!! Chamstwo w tym wypadku postępuje przed rozumem.
 • KRF 2017-02-02 10:34:09
  Chyba najlepszy Poseł w tym okręgu, co wcale nie oznacza że jest nie wiadomo jak świetny.
 • TPS 2017-01-30 11:27:03
  Brawo panie poseł Żalek nie boisz sie pan tych lewusow z nowoczesnej od doktora Petru :P
 • Rolnik 2017-01-25 21:01:11
  troglodyta, przez pomyłkę wyorany pługiem na podkarpaciu, bo tam jest na takie robaki chowające się pod kamieniami urodzaj. recepta na takie robaki, gruba podeszwa i słuchamy taki miły dla ucha chrzęst połączony z szelestem i ulga , że jednego już mnie, ale robaków dużo, długi marsz czeka oracza.
 • Przemek 2017-01-25 19:45:35
  Widzę że POwskie trolle są tutaj aktywne :P Ten Żalek nie boi się powiedzieć co uważa i ma gdzieś polityczną poprawność. Głosowałem na Kukiza ale jak mialbym na kogoś z pisu czy tam polski razem to na tego żalka
 • sitwa 2017-01-22 22:16:00
  wysoka kultura madze mowi lubie sluchac jego komentarzy sa merytoryczne brawo panie posle
 • Hajto 2017-01-19 09:57:40
  Do prawica: Od zawsze wierny przekonaniom, i głos trolli Nowoczesnej, nawet najlepiej opłacany, tego nie zmieni.