REKLAMA


Lech Kołakowski - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Lech Kołakowski Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 13 czerwca 1963 roku w Zambrowie. Z zawodu przedsiębiorca. Z wykształcenia magister administracji. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 80-tych zaczął prowadzić gospodarstwo rolne, a od lat 90-tych własną działalność gospodarczą w ramach rodzinnej firmy handlowej. Pracował w Urzędzie Wojewódzkim w Łomży, następnie był kierownikiem wydziału w Wojewódzkim Urzędzie Pracy.

W latach 1998-2005 zasiadał w łomżyńskiej radzie miejskiej. Należał do Porozumienia Centrum, Porozumienia Polskich Chrześcijańskich Demokratów, a od 2001 roku związany jest z partią Prawo i Sprawiedliwość. W 2006 roku bez powodzenia kandydował w wyborach na urząd prezydenta Łomży.

W wyborach w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 10 457 głosów. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 13 502 głosy. W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 15 106 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ponary 2015-10-19 11:54:36
    Jest Pan bardzo dobrym kandydatem z listy partii Prawo i Sprawiedliwość. Miałem okazję spotkać się z Panem. Jest Pan szczerze oddany sprawom narodowym i poprzez to bardzo dobrze rokuje na przyszłość jako nasz przedstawiciel w parlamencie. Szczerze polecam uwadze wyborców i zachęcam do oddawania głosów na Pana Lecha Kołakowskiego.