REKLAMA


Mieczysław Baszko - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Mieczysław Baszko Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (filii w Białej Podlaskiej).

W 1996 roku wstąpił do Polskiego Stronnictwa Ludowego, objął kierownictwo powiatowych struktur tej partii, a także wszedł w skład rady naczelnej PSL. W latach 1994–2002 był radnym miejskim Sokółki, następnie do 2007 roku radnym powiatu sokólskiego. Tego samego roku uzyskał mandat radnego sejmiku podlaskiego II kadencji. 

Po zmianie koalicji we władzach województwa w 2008 roku został nowym członkiem zarządu. Dwa lata później ponownie otrzymał mandat radnego, następnie został mianowany na wicemarszałka.

W 2014 roku kolejny raz uzyskał reelekcję, następnie wybrano go na nowego marszałka województwa podlaskiego. Rok później zastąpił Wojciecha Dzierzgowskiego na stanowisku prezesa zarządu wojewódzkiego PSL w województwie podlaskim.

W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych jako lider listy wyborczej PSL w okręgu podlaskim. Otrzymał 7010 głosów, uzyskując tym samym mandat posła na Sejm VIII kadencji. W konsekwencji ustąpił z urzędu marszałka województwa. W połowie kadencji zmienił szyld partyjny i przynależność klubową w Sejmie. Od 8 lutego 2018 r. jest posłem Prawa i Sprawiedliwości.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.