REKLAMA


Jerzy Borowczak - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jerzy Borowczak Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm III, VI, VII i VIII kadencji. Członek Platformy Obywatelskiej. Jest Honorowym Obywatelem Miasta Gdańska. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz prestiżową nagrodą Peryklesa - przyznawaną dla współtwórców odrodzenia wolności i demokracji w Polsce.

W 1979 roku rozpoczął pracę w Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Wtedy też poznał Lecha Wałęsę, któremu wierny pozostał przez lata. W sierpniu 1980 razem z Bogdanem Felskim i Ludwikiem Prądzyńskim zainicjował strajk w Stoczni Gdańskiej. Był w zakładowym Komitecie Strajkowym. W październiku 1982 za współorganizowanie strajku dyscyplinarnie zwolniony z pracy.

 W latach 1991-2001 był przewodniczącym Komisji Zakładowej „Solidarności”. W 1993 współtworzył wraz z prezydentem Lechem Wałęsą, stowarzyszenie Bezpartyjny Blok Wspierania Reform.

 W 2006 roku wstąpił do Platformy Obywatelskiej, z ramienia której sprawował funkcję Radnego Miasta Gdańska w latach 2006-2010. W 2007 roku stratował w wyborach do Sejmu z listy PO i uzyskał 5 tys. 738 głosów. Jak się okazało, był to niewystarczający wynik, aby wejść do parlamentu. Z uwagi na rezygnację z mandatu Sławomira Nowaka, który przeniósł się do kancelarii Prezydenta Komorowskiego, Borowczak dokończy VI kadencję Sejmu za niego.

W wyborach w 2015 po raz czwarty został posłem, uzyskując 16 931 głosy w okręgu Gdańsk (Sopot, Tczew, Starogard Gdański).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • stoczniowiec 2015-11-04 19:20:03
    Jakie są dokonania posła Borowczaka w minionej kadencji ? ZEROWE! Brawo bezmyślni wyborcy.