REKLAMA


Grzegorz Raczak - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Grzegorz Raczak Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

W czerwcu 2016 roku Grzegorz Raczak zastąpił w Sejmie posła Andrzeja Jaworskiego. Jaworski został członkiem zarządu PZU, co zmusiło go do oddania mandatu. Raczak był następnym kandydatem w okręgu gdańskim.

Grzegorz Raczak urodził się w 1958 roku. Jest doktorem habilitowanym. nauk medycznych, profesorem nadzwyczajnym Akademii Medycznej w Gdańsku, którą sam skończył w w 1983. Potem dokształcał się na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania na Politechnice Gdańskiej. Ukończył je w 1999. Jest doświadczonym specjalistą, zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem chorób serca. Jest Kierownikiem II Kliniki Kardiologii i Elektroterapii Serca w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku. Konsultant wojewódzki w dziedzinie kardiologii.

Ponadto jest członkiem m.in. Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

W 2006 ubiegał się z listy Prawa i Sprawiedliwości o mandat w sejmiku pomorskim, ale wyborcy nie powierzyli mu tego stanowiska. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował bez powodzenia do Sejmu w okręgu gdańskim z ramienia PiS.

Odznaczony m.in. Srebrnym (w 2005) i Złotym (w 2013 roku) Krzyżem Zasługi.

Jest wdowcem, ma dwie córki i syna.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.