REKLAMA


Jarosław Sellin - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jarosław Sellin Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwość. Urodzony 1 maja 1963 roku w Gdyni. Z wykształcenia historyk. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego.

Po studiach pracował jako nauczyciel historii w V LO w Gdańsku, a w latach 1989-93 był nauczycielem akademickim na UG, specjalizującym się w historii nowożytnej XVI-XVIII wieku. Następne lata to praca w mediach i działalność publiczna. W 1998 roku objął funkcję rzecznika prasowego rządu Jerzego Buzka, rok później został wybrany przez Sejm do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

W latach 2005-2006 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W grudniu 2007 roku wystąpił z PiS i stanął na czele stowarzyszenia Pomorze XXI. W 2009 roku dołączył do koła parlamentarnego Polska Plus i został członkiem władz nowo powstałej  partii o tej samej nazwie. Rok później wraz z innymi członkami Polski Plus, po samorozwiązaniu tej partii, przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, tym razem kandydując w okręgu gdańskim i otrzymując 34 997 głosów. 20 listopada 2015 ponownie został sekretarzem stanu w MKiDN.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.