REKLAMA


Kazimierz Smoliński - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Kazimierz Smoliński Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 15 lipca 1955 roku w Malborku. Prawnik. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył także studia podyplomowe dla radców prawnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Gdańskim z zarządzania przedsiębiorstwem.

Od 2008 roku pracuje jako adwokat w kancelarii w Tczewie, a od 2009 roku jest wiceprzewodniczącym komisji rewizyjnej w Instytucie Gospodarki Narodowej w Warszawie.

Działał w samorządzie gminnym jako członek komisji spoza rady oraz radny miejski. W 2006 roku w wyborach samorządowych kandydował bez powodzenia na urząd prezydenta Tczewa. W latach 2006-2010 był przewodniczącym Klubu Radnych PiS.

W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 12 424 głosy)[6]. 20 listopada tego samego roku powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.