REKLAMA


Marek Biernacki - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Marek Biernacki Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Od roku 2005 nieprzerwanie piastuję urząd posła na Sejm odpowiednio V, VI, VII i VIII kadencji będąc wybieranych przez wyborów w okręgu gdyńskim. Należy do Platformy Obywatelskiej. W ramach parlamentarnej działalności przewodniczyłem m.in. komisjom sejmowym ds. śmierci Krzysztofa Olewnika, Służb Specjalnych czy Komisji Spraw Wewnętrznych.

W 1999 roku objął stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji, które sprawował do 2001 roku. W 2013 roku, decyzją objął stanowisko ministra sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska.

Z wykształcenia jest prawnikiem. Był członkiem Ruchu Młodej Polski i podziemnych struktur Solidarności. Pracował na Uniwersytecie Gdańskim, a potem założył własne przedsiębiorstwo. Współtworzył Instytut Pamięci Narodowej, przewodniczy Komisji do Spraw Służb Specjalnych oraz Komisji ds. Uchwalania Ustawy o Ochronie Informacji Niejawnych.

Od 2002 roku pełnił funkcję wicemarszałka województwa pomorskiego, będąc jednocześnie radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Jest autorem szeregu artykułów i publikacji, w tym książki „Polska bez mafii…”.

W wyborach w 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 42 586 głosów w okręgu gdyńskim (Słupsk, Wejherowo, Rumia).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji do Spraw Służb Specjalnych.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (3 komentarzy)

  • Janicki 2017-03-22 22:25:13
    zachowaj godność uciekaj z tego chorego układu bo PO to jest SZAMBO!
  • gruby 2015-10-20 10:21:29
    Głupich nie sieją - sami się rodzą