REKLAMA


Stanisław Lamczyk - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Stanisław Lamczyk Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Członek Platformy Obywatelskiej.

Z wykształcenia magister inżynier. Ukończył studia techniczne w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Koszalinie (obecnie Politechnika Koszalińska). W latach 90. podjął własną działalność gospodarczą.

Od 1998 do 2002 roku był radnym gminy Somonino, następnie przez trzy lata zasiadał w radzie powiatu kartuskiego. Jako samorządowiec działał na rzecz powstania Powszechnej Wyższej Szkoły Humanistycznej "Pomerania" w Chojnicach. Zaangażował się też w działalność Platformy Obywatelskiej.

W wyborach w 2005 roku z listy PO został wybrany na posła V kadencji w okręgu gdyńsko-słupskim, otrzymując 6276 głosów.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz drugi uzyskał mandat poselski, zdobywając 10 155 głosów. Został powołany do Komisji Infrastruktury, był również przewodniczącym podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o żegludze śródlądowej oraz ustawy o dozorze technicznym. 25 kwietnia 2008 roku przystąpił również do Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

W 2009 roku został po raz pierwszy przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w powiecie kartuskim. W marcu 2010 roku jednogłośnie ponownie wybrany na to stanowisko. W wyborach do Sejmu w tym samym roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 12 664 głosy.

W 2015 roku został wybrany do Sejmu na kolejną kadencję, otrzymując 8981 głosów w okręgu Gdynia (Słupsk, Wejherowo, Rumia).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komisji Infrastruktury.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Społecznik 2015-10-16 12:13:13
    Byłem w biurze poselskim prosić o pomoc lub choć o zainteresowanie problemem mojej grupy zawodowej. I NIC. Zdanego odzewu.