REKLAMA


Aleksander Mrówczyński - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Aleksander Mrówczyński Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Jest od urodzenia chojniczaninem. Ma żonę Danutę, dwoje dorosłych dzieci oraz dwóch wnuków i dwie wnuczki.

Ukończył Uniwersytet Gdański. Przez blisko 40 lat jest związany z oświatą, jako wicedyrektor, dyrektor, ale przede wszystkim jako nauczyciel matematyki. W latach 1990-1995 był dyrektorem Centrum Kształcenia Ustawicznego. W tym czasie został przy MEN-ie członkiem Rady Programowej Centrum Edukacji Niestacjonarnej. Z jego inicjatywy w latach 1992-1996 w Chojnicach zostały uruchomione studia języka angielskiego i niemieckiego. W roku 1994 zostaje jednocześnie pierwszym dyrektorem II LO im. Gen. W. Andersa, które w stosunkowo krótkim czasie należy do najlepszych w województwie pomorskim.

Od 2006 roku jest radnym powiatowym i emerytem.

Jestem odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Medalem „Pro Memoria”.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu gdyńskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 5835 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Infrastruktury.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Marlon 2015-10-27 20:56:39
    Ten artykuł pisał ktoś kto nie był pewnie ani razu w okręgu katowickim i w ogóle nie widział tamtejszej kampanii. 1) Król zaczął kampanię dopiero w październiku, wcześniej nic nie robił. 2) Król wydał tylko kasę na kampanię, nie spotykał się z ludźmi, nie rozdawał żadnych ulotek. 3) W cale nie wywiesił jako pierwszy plakatów, zrobił to jako jeden z ostatnich. 4) Miał mało kasy na plakaty? Autor tekstu na pewno nie odwiedził ani razu okręgu katowickiego. Pan Król zawalił całe Mysłowice banerami, siatkami, tablicami i plakatami, był obecny nawet na dachach (to nie jest żart). Więc wydał bardzo dużo pieniędzy na kampanię.