REKLAMA


Jacek Falfus - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jacek Falfus Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm IV, V, VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzony 1 lutego 1951 roku w Siemianowicach Śląskich. Mieszka w Kozach (województwo śląskie). Magister inżynier geodezji. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W latach 1976-1978 pracował jako geodeta w OPGK w Krakowie, a od 1978 roku jako kierownik robót w przedsiębiorstwie „Geoprojekt” w Bełchatowie, Guben (dawne NRD) i Bielsku-Białej.

Od 1990 roku pełni funkcje publiczne. W latach 1990-1998 był wójtem gminy Kozy I i II kadencji, a 1998-2001 starostą powiatu bielskiego.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Bielsko-Biała (Żywiec, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice). Został wybrany na posła zdobywając 94 39 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji  Łączności z Polakami za Granicą, Komisji Polityki Senioralnej oraz w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, gdzie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.