REKLAMA


Kazimierz  Matuszny - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Kazimierz Matuszny Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI i VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości. Ur. 4 marca 1960 r. w Milówce

Ukończył studia na Wydziale Automatyki Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, po których pracował w Zakładzie Chemii Energetycznej Ciepłownictwa i Ochrony Środowiska w Gliwicach jako specjalista.

Od 1988 zasiadał w zarządzie prywatnego przedsiębiorstwa, później prowadził wyciąg narciarski w Kamesznicy. Działa także w Ruchu Światło-Życie.

Z listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych w 2001 bez powodzenia kandydował do Sejmu. W wyborach w 2005 został wybrany na posła V kadencji w okręgu bielskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 13 379 głosów. W 2011 bezskutecznie ubiegał się o reelekcję. W 2014 z ramienia PiS uzyskał natomiast mandat radnego sejmiku śląskiego V kadencji.

W 2015 ponownie wystartował do Sejmu w okręgu bielskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji liczbą 9345 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Gospodarki i Rozwoju, Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Zdrowia.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.