REKLAMA


Andrzej Janusz Gawron - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Andrzej Janusz Gawron Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na sejm VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

Społecznie ukształtowała go Solidarność. Po latach stanu wojennego, uczestniczył w odtwarzaniu struktur związkowych NSZZ „Solidarność” w lublinieckim ENERGOSERWISIE.

W roku 1990 budował fundamenty samorządu lokalnego w gminie Kochanowice, tworząc komitet wyborczy, który uzyskał większość w Radzie Gminy. Czas ten wspomina jako okres aktywnego działania dla dobra wspólnego mieszkańców naszej gminy.

Do samorządu wrócił w roku 1998, gdy reaktywowany został powiat lubliniecki. Dzięki zaufaniu wyborców został radnym w Radzie Powiatu I kadencji gdzie pracował w komisjach zdrowia i budżetu.

Od 5 lat jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości oraz przewodniczącym Zarządu Komitetu Terenowego PiS w Lublińcu. Na bieżąco monitoruje funkcjonowanie władz miejskich i powiatowych. W ostatnim czasie koncentrował się na problemach gospodarowania odpadami oraz funkcjonowania służby zdrowia. Od kilku miesięcy w jego biurze jest czynny punkt bezpłatnych porad prawnych.

Zawodowo zajmuje się systemami zabezpieczeń oraz telekomunikacją. Jako przedsiębiorca i pracodawca, od 20 lat zarządza firmą TEL-COM.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Częstochowa (Myszków, Lubliniec, Kłobuck). Został wybrany na posła zdobywając 9202 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Sebastian 2017-01-11 17:06:12
  Pan Andrzej Gawron to osoba, która dba o Lubliniec jak i o mieszkańców. Konkretny człowiek. Panie Andrzeju tak dalej.
 • Karol 2016-11-08 13:11:29
  Poseł bliski ludziom. Zawsze wysłucha, znajdzie czas. Niestety PR Pana Posła psuje pracownik biura poselskiego słabo zorganizowany, zapominalski, trochę chaotyczny.
 • Marek 2016-11-08 11:10:00
  Poseł Ziemi Lublinieckiej. Żywo uczestniczący i zaangażowany w sprawach regionu lublinieckiego. Pomaga mieszkańcom i godnie reprezentuje ich w Warszawie. Pozdro
 • henry 2015-10-20 22:03:58
  Lokalny patriotyzm podpowiada, aby głosować na "swoich". Czyli mieszkańcy Lublińca nie mają innego wyjścia- będą głosowali na Pana Gawrona; identyfikuje się na co dzień ze sprawami Lublińca. HEJ