REKLAMA


Konrad Zygmunt  Głębocki - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Konrad Zygmunt Głębocki Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na sejm VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości. Dr hab. Konrad Głębocki, prof. Politechniki Częstochowskiej, ur. 13 maja 1972r. w Częstochowie.

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego (1997) oraz Sussex University w Brighton (WB) – studia podyplomowe w ramach stypendium rządu brytyjskiego (2001). Kierownik zespołu, który pozyskał środki z funduszy UE na modernizację biblioteki głównej Politechniki Częstochowskiej (2004). Prowadzi wykłady m.in. z przedmiotów: prawo administracyjne, prawo pracy, prawo gospodarcze, zarządzanie publiczne, a także w języku angielskim – civil law (prawo cywilne) oraz trade law (prawo handlowe). Autor prac naukowych w języku polskim i angielskim głównie w zakresie zarządzania publicznego.

Od 2002 r. radny miasta Częstochowy, w tym w kadencji 2010-2014 wiceprzewodniczący Rady Miasta. Obecnie radny w klubie Prawa i Sprawiedliwości - przewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego i Gospodarki. Przewodniczący częstochowskiej Wspólnoty Samorządowej.

Od 1997 r. do chwili obecnej związany z Akcją Katolicką. W tym m.in. prezes zarządu diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej (2000-2003), członek Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej (2000- 2011), delegat polskiej AK do międzynarodowego sekretariatu w Rzymie (2008-2012). Prowadzi komentarze do nauki społecznej Kościoła w radio Jasna Góra.

Biegle włada językiem angielskim i włoskim, w stopniu średnim zna język niemiecki.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Częstochowa (Myszków, Lubliniec, Kłobuck). Został wybrany na posła zdobywając 11 761 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz w Komisji Spraw Zagranicznych.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Częstochowiak 2016-05-04 23:47:39
    Prawa ręka Tadeusza Wrony. Doskonale pamiętamy jak wyglądały rządy Wrony w Częstochowie które doprowadziły do referendum.