REKLAMA


Lidia Ewa Burzyńska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Lidia Ewa Burzyńska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urodziła się 27.08.1964 roku w Rzekach Wielkich k. Częstochowy. Posłanka VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości.

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Radomsku, studia magisterskie z historii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, studia podyplomowe: Zarządzanie w oświacie, Fizyka z informatyką, oligofrenopedagogika. Jest ekspertem MEN do spraw awansu zawodowego.

W 1991 r. została dyrektorem w Szkole Podstawowej w Rzekach Wielkich, a od 1992 r. do dziś jest dyrektorem Zespołu Szkół w Skrzydlowie.

Za zasługi w dziedzinie oświaty otrzymała w 2007r. medal Komisji Edukacji Narodowej, a w 2008r. statuetkę starosty częstochowskiego za wybitne zasługi dla powiatu.

W 2002r. zainicjowała powstanie fundacji „Pomóżmy Dzieciom Poznać Świat”, wspierającej rozwój dzieci z terenów wiejskich, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

W lipcu 2007r. przez Skrzydlów, Adamów i Huby przeszła trąba powietrzna. Z determinacją zaangażowała się w organizowanie pomocy poszkodowanym.

W latach 1994-1996 była radną gminy. Kandydowała do rady powiatu częstochowskiego, w którym przez dwie kadencje była przewodniczącą i wiceprzewodniczącą komisji edukacji.

Angażuje się w działalność partyjną i społeczną.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Częstochowa (Myszków, Lubliniec, Kłobuck). Został wybrany na posła zdobywając 9 760 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz w Komisji Polityki Senioralnej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.