REKLAMA


Piotr Pyzik - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Piotr Pyzik Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VII i VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 1 stycznia 1959 roku w Puławach. Politolog. Absolwent Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie.

W 1980 roku wstąpił do Niezależnego Zrzeszenia Studentów Politechniki Śląskiej i nawiązał współpracę z „Solidarnością”. Wielokrotnie zatrzymywany i internowany w stanie wojennym – ostatecznie został przeniesiony ze studiów do wojska.

Po 1989 roku aktywnie współpracował z z organizacjami pozarządowymi i humanitarnymi. Jest m.in. jednym z organizatorów i uczestników konwoju z pomocą humanitarną dla Sarajewa.

W 2010 roku został wybrany radnym Sejmiku Województwa Śląskiego. Od lat związany z partią Prawo i Sprawiedliwość. Współzałożyciel PiS na Śląsku i wieloletni członek sztabu wyborczego tej partii.

W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję. W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Spraw Zagranicznych.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Suweren 2017-09-29 14:10:47
    Nie zgadzam się na reformowanie Sądów w tym kształcie jeżeli nie zna pan Konstytucji to na następnym spotkaniu chętnie pożyczę
  • Górecki księgowy 2016-07-23 10:19:08
    Palec wsadź sobie do (...) a nie pokazuj na Polskę chamie