REKLAMA


Piotr  Babiarz - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Piotr Babiarz Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VII i VIII kadencji.Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzony 3 lutego 1975 roku we Wrocławiu. Z zawodu urzędnik. Z wykształcenia politolog. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego. Studiował na Wydziale Nauk Społecznych.

W 1999 roku wstąpił do Ruchu Społecznego Akcji Wyborczej Solidarność. Dwa lata później zaangażował się w budowanie Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu. Od 2004 roku pełni funkcję sekretarza i wiceprezesa struktur okręgowych PiS. W latach 2006-2014 z ramienia partii sprawował mandat radnego Wrocławia.

W wyborach w 2011 roku z listy PiS bezskutecznie kandydował do Sejmu. Mandat posła VII kadencji objął jednak 5 czerwca 2014 roku, zastępując Kazimierza Michała Ujazdowskiego, który uzyskał wówczas mandat europosła.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Wrocław (Oleśnica, Oława, Trzebnica). Został wybrany na posła zdobywając 12 950 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.