REKLAMA


Przemysław Czarnecki - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Przemysław Czarnecki Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urodzony 12 września 1983 roku we Wrocławiu. Poseł na Sejm VII i VIII kadencji. Należy do Prawa i Sprawiedliwości. 

Absolwent XXXVIII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.

Pracował m.in. w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości. W 2010 bez powodzenia z ramienia PiS kandydował do wrocławskiej rady miejskiej. W wyborach w 2011 z listy tej partii również bezskutecznie kandydował do Sejmu. Mandat posła VII kadencji objął jednak 5 czerwca 2014, zastępując w parlamencie Dawida Jackiewicza, który dostał się do Parlamentu Europejskiego.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Wrocław (Oleśnica, Oława, Trzebnica). Został wybrany na posła zdobywając 9 200 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, w Komisji Obrony Narodowej oraz w Komisji Spraw Zagranicznych gdzie pełni funkcję przewodniczącego.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Byłm też w Samooobronie 2017-02-01 17:55:12
    tatuś z moralnym kręgosłupem ostatniej kanalii, ten zas sam w sobie jest nikim, zerem i dnem, ale ten z kręgosłupem poralnym padliny zrobił z niego posła, ło k.u..wa gdzie ja żyje. ten z kręgosłupem był już chyba we wszystkich partiach , które go chciały , sprzeda się każdemu tylko kwestia ceny, od modelowy obywatel IV RP.
  • mietek1940 2015-11-21 20:05:47
    Czym się zasłużył ten jegomość (poza tym, że jest synem znanego tatusia) dla Wrocławia?