REKLAMA


Gabriela Lenartowicz - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Gabriela Lenartowicz Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Urodzona 12 grudnia 1960 roku w Katowicach. Wicewojewoda śląski. Radna sejmiku śląskiego II i III kadencji. Prawnik, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego.

W latach 2008-2014 prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, przewodnicząca konwentu wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej w Polsce.

Doświadczenie samorządowe zdobywała, pracując w  urzędach miast Raciborza i Rybnika jako naczelnik wydziałów rozwoju. Pełniła także funkcję sekretarza powiatu raciborskiego.

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z finansowaniem inwestycji w infrastrukturę i ekologię oraz zarządzaniem funduszami europejskimi.

W 2014 roku znalazła się na piątym miejscu wśród najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2015 otworzyła listę PO w okręgu rybnickim. Uzyskała mandat poselski, otrzymując 17 823 głosy.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)