REKLAMA


Marek Krząkała - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Marek Krząkała Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Doświadczony parlamentarzysta, poseł VI, VII i VIII kadencji Sejmu RP. Z zawodu germanista, nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego. Lider Platformy Obywatelskiej w regionie rybnickim.

W latach 2006-2007 radny oraz przewodniczący Rady Miasta w Rybniku. W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskał najlepszy wynik wyborczy na liście PO w okręgu rybnickim.

Ekspert do spraw polsko-niemieckich. W parlamencie angażuje się w sprawy zagraniczne i europejskie, działa na rzecz poprawy i umacniania wizerunku Polski w świecie. Jest wiceprzewodniczącym sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych oraz członkiem Komisji ds. Unii Europejskiej.

Współprzewodniczący Rady Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej.

Członek polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 15 404 głosy w okręgu Rybnik (Jastrzębie-Zdrój, Żory, Wodzisław Śląski).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Unii Europejskiej oraz Komisji Spraw Zagranicznych.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)