REKLAMA


Czesław Sobierajski - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Czesław Sobierajski Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm X, I, III, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 5 czerwca 1952 roku w Kielcach. Technik mechanik. Przedsiębiorca.

Należał do Porozumienia Centrum, był prezesem zarządu wojewódzkiego tej partii. W latach 1998-2002 pełnił funkcję radnego sejmiku śląskiego. W 1999 roku został członkiem Porozumienia Polskich Chrześcijańskich Demokratów. W 2006 roku przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości.

W 2004 startował w wyborach uzupełniających do Senatu z ramienia własnego komitetu „Chadecja Śląska”, zajmując 7. miejsce wśród 9 kandydatów. W 2006 został przyjęty do Prawa i Sprawiedliwości, uzyskując z list tej partii ponownie mandat radnego sejmiku. W 2010 kolejny raz został wybrany na radnego województwa i został szefem klubu radnych tej partii. W wyborach parlamentarnych w 2007 i 2011 bezskutecznie kandydował do Sejmu z listy PiS. 24 września 2014 objął jednak mandat poselski w miejsce wybranej do Senatu Izabeli Kloc. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 5014 głosów).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.