REKLAMA


Grzegorz Matusiak - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Grzegorz Matusiak Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VII i VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 24 lutego 1961 roku w Jaworznie. Inżynier energetyk. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Przez 27 lat pracował w Kopalni Węgla Kamiennego Zofiówka. Od 1989 roku należy do NSZZ „Solidarność”. W 1988 roku brał czynny udział w strajku w KWK Zofiówka b. Manifest Lipcowy. Przez kilkanaście lat przewodniczył zarządowi osiedla Zofiówka.

Działał w Porozumieniu Polskich Chrześcijańskich Demokratów. Od 2001 roku związany z Prawem i Sprawiedliwością. Zastępca prezesa Zarządu Okręgowego PiS w Rybniku oraz członka Zarządu PiS w Jastrzębiu-Zdroju.

 W 2006 i 2010 roku był wybierany do rady miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. W wyborach w 2010 roku bez powodzenia kandydował na prezydenta tego miasta.

W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 17 227 głosów).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Gospodarki i Rozwoju, Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • SuwerenRybnik 2017-07-20 19:34:41
    Wyborcy z okręgu zapamietają dzisiejsze głosowanie. Relacje z uchwalania ustaw, nie znikną w 2019. Nie tego oczekiwali pańscy wyborcy.