REKLAMA


Danuta Pietraszewska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Danuta Pietraszewska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Nauczycielka i samorządowiec, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Ukończyła studia w zakresie filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim, następnie przez 30 lat pracowała jako nauczycielka.

W 2002 roku została radną Rudy Śląskiej, po czym objęła funkcję zastępcy prezydenta miasta. W 2005 roku z listy Platformy Obywatelskiej została wybrana do Sejmu V kadencji w okręgu katowickim (wynikiem 9841 głosów).

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 22 790 głosów. Wchodziła w skład komisji śledczej ds. zbadania okoliczności tragicznej śmierci byłej posłanki Barbary Blidy. W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, dostała 25 496 głosów.

W wyborach parlamentarnych w 2015 po raz czwarty uzyskała mandat poselski w okręgu katowickim, otrzymując 11 222 głosy.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych oraz Komisji Ustawodawczej.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Wójt 2016-07-13 09:45:13
  Pani Poseł faktycznie nie zbudowała Platformy w rodzinnym mieście, a raczej doprowadziła do jej totalnej degrengolady. Ze stratą dla Miasta, ale przecież "nic się nie stało, Polacy..."
 • Olek 2015-10-21 22:27:33
  Działa tylko dla siebie i kolesiostwa. Wychowanka Stani, który nosi za nią baloniki. Niewiele zrobiła dla Rudy Śląskiej, i zero dla Śląska !
 • rudzianin 2015-10-18 18:35:57
  Nauczycielka a pamiętam jak dziś jak zasiadała w komisji sejmowej i nie umiała jednego zdania w języku polskim powiedzieć bez błędu. Kalisz poprawiał i pomagał jej w wysłowieniu się bo ta kobieta nie umiała. WSTYD I taki ktoś jest w polityce od wielu wielu lat. Idąc drogą dedukcji cóż ta kobieta wnosi do sejmu ? Ano NIC
 • Michał 2015-10-14 21:20:19
  Poglądy tej pani odzwierciedla sposób jej głosowania: Głosowanie w sprawie wydłużenia czasu pracy osób niepełnosprawnych:Za Głosowanie w sprawie referendum przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego:Przeciw Głosowanie w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego:Za Głosowanie w sprawie ograniczenia praw obywatelskich w ustawie o zgromadzeniach:Za Głosowanie w sprawie antypracowniczych zmian w Kodeksie Pracy i ustawie o związkach zawodowych:Za Głosowanie wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie obowiązku szkolnego 6-latków:Przeciw Głosowanie za likwidacją kopalń:Za Głosowanie za obniżeniem podatku dla osób najuboższych:Przeciw Głosowanie za prawem rodziców do decydowania o obowiązku szkolnym 6-latków:Przeciw
 • Krzyś. 2015-09-25 23:01:00
  Rozczarowałem się Jej działalnością dla Śląska. Dba tylko o siebie. Emerytka po foto-liftingu. Niech sobie da już spokój.