REKLAMA


Ewa Kołodziej - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Ewa Kołodziej Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Działaczka samorządowa i polityk, posłanka na Sejm VII i VIII kadencji.

Ukończyła studia wyższe z zakresu politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracowała jako asystentka parlamentarna, zaangażowała się w działalność Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”i Platformy Obywatelskiej.

Pracowała jako asystentka parlamentarna Senatora Leszka Piechoty. W latach 2002-2003 była referentem ds. administracyjno-biurowych w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Natomiast w latach 2006-2011 pełniła funkcję specjalisty ds. rozwoju i PR w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne „BetaMed”.

W 2002 roku kandydowała do katowickiej rady miejskiej. Radną została w trakcie kadencji w miejsce Andrzeja Sośnierza. W 2006 roku i w 2010 roku skutecznie ubiegała się o reelekcję. Pełniła funkcję wiceprzewodniczącej rady miejskiej i przewodniczącej komisji edukacji.

W wyborach parlamentarnych w 2011 roku uzyskała mandat poselski jako kandydatka z listy PO, otrzymując 14 149 głosów w okręgu katowickim.

W 2015 nie została ponownie wybrana do Sejmu, jednak kilka tygodni po rozpoczęciu kadencji ponownie została posłanką, zastępując zmarłego Tomasza Tomczykiewicza.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Janusz 2017-12-18 10:06:05
    Być Posłem to odpowiedzialna praca na rzecz Polaków, jednak dotychczasowe Pani działania są tak nikłe, że można by powiedzieć,"brak zaangażowania " w pracach Sejmu
  • Dariusz Mikos Katowice 2015-10-03 18:40:54
    przeciez ta kobieta NYC nie powiedziala przez cala kadencje, nie miala czasu przez trzy miesiace , aby spotkac sie z wyborcami WSTYD I HANBA NA NIA GOSOWAC