REKLAMA


Andrzej Sośnierz - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Andrzej Sośnierz Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 8 maja 1951 roku w Głuchołazach. Poseł na Sejm V i VI kadencji, od 2006 do 2007 roku prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, dyrektor Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie.

Z wykształcenia i zawodu lekarz. Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej. Po studiach pracował jako lekarz w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach. Był kierownikiem wydziału zdrowia w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, doradcą ministra zdrowia i opieki społecznej (1997-1999), dyrektorem Śląskiej Regionalnej Kasy Chorych oraz dyrektorem Śląskiej Opieki Medycznej Sp. z o.o.

Działał kolejno w Kongresie Liberalno-Demokratycznym, Unii Polityki Realnej, Inicjatywie dla Polski i Platformie Obywatelskiej. Od 2006 roku należy do klubu Prawo i Sprawiedliwość. W 2002 i w 2014 roku bez powodzenia ubiegał się o stanowisko prezydenta Katowic. 

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu (z listy PiS, jako przedstawiciel Polski Razem), otrzymując w okręgu katowickim 23 809 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Zdrowia.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (3 komentarzy)

  • CyboRKg 2015-10-19 17:14:10
    Przydałoby się wywalić NFZ i przywrócić Śląską Kasę Chorych!
  • Mick 2015-10-18 11:56:48
    Właściwy człowiek by rządzić. Za czasów jego urzędowania Śląśkie Kasy Chorych miały znaczącą nadwyżkę finansową - zero kolejek i problemów dla pacjentów. Wprowadził karty czipowe na dekadę przed NFZ. Każdy kolejny projekt którego się podejmował rozwijał się i był sukcesem - obecnie skansen w Chorzowie. Warto porównać efekty przed i po. Mój głos na Pana Andrzeja !