REKLAMA


Jerzy Polaczek - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jerzy Polaczek Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm III, IV, V, VI, VII i VIII kadencji, członek Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 24 sierpnia 1961 roku w Piekarach Śląskich. Prawnik. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego.

Jest jednym z założycieli Komitetu Obywatelskiego w Piekarach Śląskich, w latach 1989-1990 pełnił funkcję jego przewodniczącego. Jako jeden z kandydatów z list wyborczych Komitetu Obywatelskiego został w 1989 roku radnym miasta Piekary Śląskie. Przez osiem lat, od 1990 roku, pełnił funkcję wiceprezydenta Piekar Śląskich.

Od 1991 roku związany jest z nurtem konserwatywnym. Współzałożyciel Krajowego Komitetu Konserwatywnego. Jako wiceprzewodniczący Koalicji Konserwatywnej startował do Sejmu z listy wyborczej Akcji Wyborczej Solidarność. Następnie związany z Prawem i Sprawiedliwością. W latach 2005-2006 pełnił funkcję ministra transportu i budownictwa w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a po rekonstrukcji rządu objął funkcję ministra transportu.

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, powracając do okręgu katowickiego i zdobywając 18 429 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Infrastruktury.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.