REKLAMA


Dariusz Starzycki - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Dariusz Starzycki Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 26 lutego 1973 r.

Absolwent historii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie marketingu i zarządzania w Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz studia menadżerskie w Wyższej Szkole Bankowej,

Odbył kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych Spółek Skarbu Państwa i spółek z udziałem Skarbu Państwa i uzyskał Certyfikat Ministra Skarbu Państwa potwierdzający złożenie egzaminu dla członków Rad Nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Ponadto ukończył kurs specjalistów ds. personalnych i działów kadr.

Od 2008 r. pełni funkcję zastępcy prezydenta Jaworzna. Odpowiada za sprawy bezpieczeństwa publicznego, współpracę z organizacjami pozarządowymi, politykę społeczną miasta, ochronę zdrowia, zamówienia publiczne, sprawy obywatelskie.

Wcześniej był m.in. sekretarzem i naczelnikiem Biura Prezydenta Miasta w Urzędzie Miejskim w Jaworznie.
Pracował także w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie, a także w Urzędzie Miejskim w Trzebini.

Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w Jaworznie oraz rady społecznej Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. Wiceprezes Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartował do Sejmu, kandydując w okręgu sosnowieckim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 9039 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.