REKLAMA


Barbara Chrobak - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Barbara Chrobak Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Nigdy nie była i nie jest członkiem żadnej partii politycznej.

Jest mężatką, matką jednej córki, babcią dwóch wnuczek. Posiada wyższe wykształcenie. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim. Jest ekspertem z zakresu kryminalistycznej ekspertyzy dokumentów.
Pracę zawodową związała z wymiarem sprawiedliwości. Przeszła wszystkie szczeble w hierarchii prokuratury. Od prokuratury rejonowej do apelacyjnej w Katowicach, gdzie jest aktualnie zatrudniona.

Od wielu lat udziela się społecznie, pełniąc funkcję Wiceprzewodniczącej Prezydium Rady Głównej Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury Rzeczpospolitej Polskiej - najliczniejszej organizacji przedstawicielskiej prokuratorów i pracowników prokuratury zrzeszającej ponad trzy tysiące członków. Pełni jednocześnie funkcję Przewodniczącej Rady Okręgowej Związku Zawodowego w Katowicach. Jako przedstawicielkę Rady Fundacji im. Ireny Babińskiej, absorbuje ją niesienie pomocy pracownikom prokuratury i ich rodzinom w finansowaniu kosztów leczenia specjalistycznego oraz rehabilitacji.

Wielokrotnie angażowała się w akcje charytatywne m. in. dla ciężko chorych dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu, dzieci z chorobą nowotworową oraz ogólnopolskie akcje krwiodawstwa. Jest organizatorką szeregu przedsięwzięć o charakterze naukowym i kulturalnym w tym konferencji oraz szkoleń dedykowanych pracownikom wymiaru sprawiedliwości.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu sosnowieckim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15, zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 8550 głosów. Została rzecznikiem dyscyplinarnym klubu poselskiego Kukiz’15.

Jest wiceprzewodniczącą Komisji Kontroli Państwowej, członkiem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Założyła Zespół Parlamentarny "Dobro dziecka jako cel najwyższy", w którym jest przewodniczącą. Zespół zajmuje się sprawami dotyczącymi przemocy wobec dzieci, adopcji, rodzin zastępczych oraz odbieraniem dzieci polskim rodzinom za granicą. Wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu Strażaków.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (53 komentarzy)

 • Rafał Wójcik 2017-12-23 18:54:30
  Przed wyborami napisałem do pani poseł Smsa odpisała prawie zaraz (co prawda masło maślane ale jednak odpisała) po wyborach napisał do pani poseł smsa maila i co zostałem olany przez nią jak i przez pana kukiza do niego też smsy pisałem i maile zero odzewu a pisałem w ważnej dla mnie i nie tylko sprawie. Tacy to politycy dla obywatela i wyborcy swojego.
 • Rafał Wójcik 2017-05-03 21:36:49
  Pierwszy i ostani raz głosowałem na tą "partię." Jak przed wyborami to pani potrafiła mi odpowiedzieć na smsa ,( chociaż odpowiedź była typowo polityczna czy nic się z nie nie dało zrozumieć). To po wyborach jak wysłałem zapytanie o konkretną insertują mnie sprawę tak samo jak i ta pani tak i jej szef pan Kukiz niebyli łaskawi odpowiedzieć na moje smsy oraz maile . Taka to partia dla obywateli, niczym się nie różnią od innych.
 • Julia 2016-11-06 14:26:46
  Jej działalność na rzecz dzieci odbieranych rodZicom za granicą to niesamowita sprawa, nas którą nie pochylił się jesZcze żaden poseł!
 • Olka 2016-10-26 00:34:19
  To jakieś żarty. Nic konkretnego.
 • Marian Palimąka Będzin 2015-12-16 19:33:17
  Głosowałem na panią i nie ukrywałem ,wręcz twierdziłem że teraz coś drgnie i się zmieni z myślą o zwykłych obywateli.Mam ponad 51 lat ,zawsze głosowałem i wiązałem z frakcją Kukiza duże nadzieje.Np taka kwestia 12zł brutto od umowy-zlecenia.
 • ANET 2015-10-23 14:36:27
  Basia tak naprawdę dźwiga tu wszystko sama bo jej ukochany mąż jest za granicą. I ma tyle siły, że jeszcze chce robić wiele dla nas. Jest skromna i sama z przyjaciółmi prowadzi swoją kampanię. Doceńmy to /oddajmy właściwie i pożytecznie swój głos :-):-):-)
 • Ewa 2015-10-18 23:53:09
  Obserwuje to co zamieszcza Pani Basia na Facebooku i dziś ujęło mnie to zdjęcie z mężem. Ma Pani racje rodzina jest najważniejsza. Pani Basiu wszystkiego dobrego Pani życzę powodzenia !
 • Marian 2015-10-18 19:14:28
  Basia pamiętaj o górnikach ! Jesteś od nas wiec godnie nas popieraj !
 • Ewa 2015-10-16 14:06:52
  Jechałam ostatnio tramwajem i akurat Pani Basia rozmawiała z ludźmi. Chwile jej posłuchałam i muszę szczere napisać ze zrobila na mnie bardzo dobre wrażenie. Mądra kobieta, szczerze gadała bez tej politycznej paplaniny. Mówiła po co idzie do tego sejmu i co chce dla Sosnowca konkretnie zrobić. Będę na nią głosować, mam dosyć tych popisów. Niech w końcu normalni ludzie idą do tego sejmu moze cos się zmieni !