REKLAMA

OKW 33: Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Busko-Zdrój, Starachowice - zdjęcie numer 1 w galerii Kielce - Targi Przemysłu Obronnego. Fot.: Michał Oleksy / PTWP
OKW 33: Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Busko-Zdrój, Starachowice - zdjęcie numer 2 w galerii Kielce - znany z niskich temperatur w zimie dworzec PKP. Fot.: Krzysztof D. / Flickr.com / (CC BY 2.0)
OKW 33: Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Busko-Zdrój, Starachowice - zdjęcie numer 3 w galerii Kibice klubu piłkarskiego Korona Kielce. Fot.: Piotr Drabik / Flickr.com / (CC BY 2.0)
  • W TYM OKRĘGU WYBRALIŚMY

    16 posłów

  • W TYM OKRĘGU WYBRALIŚMY Z

    322 kandydatów

Okręg wyborczy nr 33 (Kielce, świętokrzyskie) - wybory 2015

W ostatnich wyborach wygrało tutaj ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość. Drugie miejsce, zanotowała PO, wprowadzając do sejmu takie nazwiska, jak na przykład Marzena Okła-Drewnowicz, Grzegorz Schetyna czy Artur Gierada. Mowa oczywiście o okręgu wyborczym numer 33 (Kielce).

„Zasięg” OKW numer 33 terytorialnie pokrywa się z granicami województwa świętokrzyskiego (niezmienna też zostaje stolica/siedziba - Kielce). Jest to jeden z czterech regionów tego typu na wyborczej mapie Polski. Liczba osób uprawionych do oddania swojego głosu wynosiła tutaj w 2015 roku lekko ponad milion, z czego przy urnach stawiło się niemal 47% z nich.

W ostatnich wyborach do sejmu (2015 r.) ze sporą przewagą wygrał tutaj komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości przed PO (42% do 17%, a w uzyskanych mandatach poselskich 9 do 3). Poniżej przedstawiamy pełną listę posłów z tego okręgu.

WYBRANI POSŁOWIE
Skomentuj

  • Brak komentarzy.