REKLAMA


Marek Kwitek - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Marek Kwitek Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 28 kwietnia 1961 roku w Annopolu. Z zawodu nauczyciel. Ukończył historię na Wydziale Humanistycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach. Odbył także studia podyplomowe z zakresu organizacji i zarządzania w oświacie na Politechnice Radomskiej oraz z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie na Wyższej Szkole Humanistyczno-Przyrodniczej w Sandomierzu.

Od 2005 do 2006 roku był wicestarostą powiatu sandomierskiego, następnie przez rok pełnił funkcję radnego sejmiku świętokrzyskiego i członka zarządu województwa. Był wiceszefem regionu świętokrzyskiego Ruchu Społecznego AWS oraz przewodniczącym Akcji Wyborczej Solidarność w Sandomierzu i powiecie sandomierskim. Obecnie związany z klubem Prawo i Sprawiedliwość. W 2011 roku z list tej partii bez powodzenia kandydował do Sejmu. Mandat poselski zdobył jednak w 2014 roku, zastępując w sejmowych ławach Jarosława Rusieckiego, który został wybrany na senatora.

W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 5636 głosów). W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • King 2016-11-22 23:02:35
    Chłopek rozptropek. Nie zna problemów rolnictwa ani żadnych problemów oprócz swoich problemów z nadwagą. Tutaj zdjęcie 40 kg temu.