REKLAMA


Elżbieta Gelert - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Elżbieta Gelert Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Menedżer, senator VI kadencji, posłanka na Sejm VII i VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej. Ukończyła studia na Wydziale Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Poznaniu, a w 1996 studia podyplomowe z zarządzania Szpitalami w Szkole Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Należała do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, następnie przystąpiła do Platformy Obywatelskiej. Od 2002 do 2005 była radną rady miasta w Elblągu. W 2005 z ramienia PO została wybrana na senatora VI kadencji w okręgu elbląskim.

W wyborach samorządowych w 2006 bez powodzenia kandydowała na stanowisko prezydenta Elbląga, uzyskując jednocześnie ponownie mandat radnej miasta, na skutek czego utraciła mandat senatora. W 2010 ponownie wybrana na radną Elbląga.

W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskała mandat poselski jako kandydatka z listy PO, otrzymując 15 901 głosów w okręgu wyborczym nr 34. W Sejmie VII kadencji zasiadła w Komisji Zdrowia. W 2013 została kandydatką PO na urząd prezydenta Elbląga w przedterminowych wyborach. W pierwszej turze wyborów uzyskała około 7,5 tys. głosów (21,25%), zajmując 2. miejsce spośród 10 kandydatów i przechodząc do drugiej tury wyborów razem z kandydatem PiS Jerzym Wilkiem. W drugiej turze uzyskała 48,26% głosów, przegrywając ze swoim konkurentem.

W 2015 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję. W okręgu Elbląg (Ostróda, Iława, Bartoszyce) dostała 13 540 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich oraz Komisji Zdrowia.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • antyplatfus 2015-10-09 10:45:23
    Po gabarytach widać , że jako polityk żyje dostatniej niż pielęgniarki.