REKLAMA


Anna Wasilewska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Anna Wasilewska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

W 1982 roku ukończyła Akademię Rolniczo-Techniczną na wydziale Technologii Żywności. Trzy lata później ukończyła Studium Kwalifikacyjne Pedagogiczne i Pedagogiki Specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli im. Władysława Spasowskiego w Warszawie. W 1996 roku z wyróżnieniem ukończyła studia podyplomowe menadżerów oświaty w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie.

W latach 2007-2009  wiceprezydent Olsztyna - zajmowała się sprawami społecznymi, m.in. oświatą, zdrowiem, sportem i pomocą społeczną. W 2009 roku rozpoczęła pracę w Urzędzie Marszałkowskim, na stanowisku dyrektora w Departamencie Sportu.

Od 2010 roku Radna Sejmiku i Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego
W Sejmiku Województwa pracuje w komisjach kultury i edukacji, samorządu terytorialnego i bezpieczeństwa publicznego oraz współpracy międzynarodowej.

W 2015 wystartowała w wyborach parlamentarnych, otrzymała 7660 głosy, zdobywając tym samym mandat poselski z listy PO w okręgu olsztyńskim.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.