REKLAMA


Iwona Arent - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Iwona Arent Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości.

Urodzona 4 czerwca 1968 roku w Olsztynie. Z wykształcenia politolog. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Ukończyła także podyplomowe studia z zakresu rachunkowości oraz na kierunku stosunki międzynarodowe i dyplomacja w Collegium Civitas i Instytucie Studiów Politycznych PAN.

W 2002 roku wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie jest wiceprezesem regionu olsztyńskiego partii, wcześniej pełniła funkcję skarbnika. Mandat poselski objęła 22 sierpnia 2006 roku, zastępując Aleksandra Szczygłę, który został powołany na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta. W 2014 roku bez sukcesu kandydowała do Parlamentu Europejskiego oraz na prezydenta Olsztyna.

W 2015 r. startowała do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Olsztyn (Ełk, Kętrzyn, Szczytno). Została wybrana na posła zdobywając 26 377 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz w Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, gdzie pełni funkcję zastępcy przewodniczącego.

Zasiadała także w Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektu uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.