REKLAMA

OKW 37: Konin, Gniezno, Września, Turek - zdjęcie numer 1 w galerii Konin. Fot.: godlesso / Flickr.com / (CC BY 2.0)
OKW 37: Konin, Gniezno, Września, Turek - zdjęcie numer 2 w galerii Konin - kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego. Fot.: Pawel Pawlowski/zelaznastudio.pl
OKW 37: Konin, Gniezno, Września, Turek - zdjęcie numer 3 w galerii Konin. Fot.: godlesso / Flickr.com / (CC BY 2.0)
 • W TYM OKRĘGU WYBRALIŚMY

  9 posłów

 • W TYM OKRĘGU WYBRALIŚMY Z

  133 kandydatów

Okręg wyborczy nr 37 (Konin, wielkopolskie) - wybory 2015

Okręg wyborczy numer 37 ma swoją siedzibę w Koninie, w województwie wielkopolskim. Mieszkańcy powiatów: gnieźnieńskiego, słupecki, średzki, śremski, kolskiego, turecki i wrzesiński, a także samego miasta Konin i powiatu konińskiego głosują w nim w na 9 kandydatów do sejmu, którzy stanowią reprezentację około 770 tysięcy osób. Pod kątem liczby ludności jest to więc niezbyt duży okręg na wyborczej mapie Polski.

Na niniejszej stronie prezentujemy Państwu informacje na temat samego okręgu wyborczego numer 37 w wyborach do sejmu, a także przedstawiamy pełną listę posłów, którzy zostali wybrani w ostatnich wyborach parlamentarnych w konińskiej OKW.

W roku 2015 frekwencja w okręgu numer 37 wyniosła 46,64%: na ponad 617 tys. uprawnionych do głosowania znak X na karcie do głosowania postawiło blisko 287 tysiące osób, z czego najwięcej głosowało na komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości.

Oto kilka osób, które wywalczyły mandat z okręgu konińskiego: Witold Czarnecki, Zbigniew Dolata, Krzysztof Ostrowski, Paweł Arndt, Bartosz Józwiak. Pełna lista posłów z okręgu konińskiego - poniżej.

WYBRANI POSŁOWIE
Skomentuj (2 komentarzy)

 • etet 2017-04-06 21:37:48
  Jestem z powiatu zachodniego tego okręgu. Co roku ten sam dylemat - na kogo głosować skoro nikogo nie znam. Dziwnie rozciągnięty okręg, którego zachodnie powiaty nie mają nic wspólnego z regionem konińskim!
 • aNNA 2015-10-26 08:11:31
  Ą ŚMIECIE Z PEŁO ROZLICZYĆ I DO PAKI ŚCIERWA