REKLAMA


Tomasz Piotr Nowak - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Tomasz Piotr Nowak Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Przedsiębiorca, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Członek Platformy Obywatelskiej.

Ukończył studia z zakresu filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 1979–1992 pracował jako instruktor teatralny w Wojewódzkim Domu Kultury w Koninie oraz jako kierownik Górniczego Domu Kultury w tym mieście. Od 1992 roku prowadził własną działalność gospodarczą.

Od 2007 roku przewodniczący Zarządu Powiatowego PO w Koninie. Od 2013 roku wiceprzewodniczący Zarządu Wielkopolskiego Platformy Obywatelskiej RP.

W wyborach parlamentarnych w 2005 roku z listy Platformy Obywatelskiej został wybrany na posła V kadencji w okręgu konińskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 28 279 głosów. W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 24 346 głosów. W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 11 820 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Iwona 2016-09-21 20:50:37
    Osobiście moje poglądy nie są bliskie z poglądami p. Nowaka, ale miałam okazję wielokrotnie brać udział w podkomisjach, któe prowadził. Cechuje się teraz już niemal nieobecną w aktualnym parlamencie rzeczowością - sprawiedliwie dzieli czas na głosy różnych stron z sali i cierpliwie wysłuchuje argumentów. Podkomisje są prowadzone w bardzo kulturalnej i rzadko spotykanej w Sejmie atmosferze.