REKLAMA


Krzysztof  Ostrowski - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Krzysztof Ostrowski Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 4 stycznia 1961 roku we Wrocławiu. Lekarz, samorządowiec, menadżer. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu. Posiada specjalizację II stopnia z zakresu chorób wewnętrznych oraz organizacji ochrony zdrowia. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Warszawskim oraz z zakresu marketingu i zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.

Od 1985 roku był związany zawodowo z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. Pełnił w tej placówce funkcję dyrektora do spraw lecznictwa oraz kierownika działu opieki szpitalnej. Obecnie prowadzi prywatną praktykę lekarską.

Od 1989 roku jest członkiem NSZZ „Solidarność”. Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska. Od 2001 roku do końca kadencji był starostą gnieźnieńskim. W kolejnej kadencji działał w samorządzie jako radny powiatu, by w roku 2006 wrócić ponownie na fotel starosty powiatu. W wyborach w 2014 roku bez powodzenia kandydował na prezydenta Gniezna.

W 2015 ponownie kandydował do Sejmu w okręgu konińskim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 9443 głosy.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji Zdrowia.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (4 komentarzy)

  • wrażliwa 2015-11-27 22:01:39
    Znam Pana Doktora od wielu lat , jako pacjentka i pracownica pod jego kierownictwem. To uczciwy , kompetentny , profesjonalny , życzliwy i służący ludziom zarówno jako lekarz ,jak i samorządowiec z krwi i kości. Takich ludzi nam potrzeba w Sejmie , którzy chcą bezinteresownie pracować na rzecz społeczeństwa i naszego pięknego kraju. Trzymam za Pana kciuki i życzę powodzenia oraz liczę na przyczynienie się do dobrych zmian w naszej Ojczyźnie , aby władza była bliżej ludzi i im służyła , tak jak do tej pory Pan Doktor , a teraz poseł postępował w swych wszystkich działaniach na rzecz pierwszej stolicy Polski.
  • KAMIL 2015-10-07 18:27:20
    Powodzenia życzę i trzymam kciuki.