REKLAMA


Ryszard Bartosik - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Ryszard Bartosik Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urodzony 11 stycznia 1968 w Turku. Rolnik i samorządowiec, w latach 2006–2010 starosta turecki, poseł na Sejm VIII kadencji.

Ukończył zaoczną politologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajął się prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego. Powoływany w skład Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników i na sekretarza rady nadzorczej Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Został działaczem ochotniczej straży pożarnej oraz rolniczej „Solidarności”. Wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, stając na czele powiatowych struktur tej partii.

W 2006 i 2010 był wybierany na radnego powiatu tureckiego. W kadencji 2006–2010 pełnił funkcję starosty. Później był specjalistą, a od 2013 dyrektorem w PGKiM w Turku. W 2014 nie dostał się do rady powiatu, powołano go jednak w skład nowego zarządu powiatu na urząd wicestarosty.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Konin (Gniezno, Września, Turek). Został wybrany na posła zdobywając 8 163 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

 

 

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)