REKLAMA


Maria Małgorzata Janyska - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Maria Małgorzata Janyska Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Urzędniczka samorządowa, ekonomistka, posłanka na Sejm VII i VIII kadencji. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Ukończyła ekonomię na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Odbyła także studia podyplomowe z zakresu rachunkowości. Od 1985 pracowała w administracji publicznej. W latach 1989–1990 pełniła funkcję kierownika rejonowego biura pracy, następnie objęła stanowisko sekretarza miasta w Czarnkowie. W latach 1996–1998 była zastępcą burmistrza tej miejscowości. Od 2001 roku pełniła funkcję sekretarza gminy Tarnowo Podgórne.

W latach 1998 - 2002 zasiadała w radzie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego I kadencji. Do samorządu terytorialnego powróciła w 2010, roku kiedy to w wyborach samorządowych z ramienia Platformy Obywatelskiej wybrano ją do sejmiku wielkopolskiego.

W lutym 2011 roku ubiegała się o mandat senatora w wyborach uzupełniających rozpisanych po wyborze Piotra Głowskiego na prezydenta Piły. W głosowaniu zajęła drugie miejsce, przegrywając z Henrykiem Stokłosą. W październiku tego samego roku wystartowała w wyborach parlamentarnych, otrzymała 12 132 głosy, zdobywając tym samym mandat poselski z listy PO w okręgu pilskim. W 2015 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję (dostała 21 700 głosów).

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Gospodarki i Rozwoju.

 

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.