REKLAMA


Waldy Dzikowski - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Waldy Dzikowski Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm IV, V, VI, VII i VIII kadencji. Członek Platformy Obywatelskiej.

Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej.Ukończył studia magisterskie na Wydziale Chemii. W latach 1983 -1990 pracował na stanowisku asystenta w Poznańskim Instytucie Obróbki Plastycznej.

Od 1990 roku przez 11 lat pełnił funkcję wójta Tarnowa Podgórnego. W 1997 roku został laureatem plebiscytu na "Wielkopolskiego Wójta Roku".

W roku 2000 został mianowany prezesem Klubu Sukcesu Lokalnego przez Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego i Lokalnego Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 1998 został wybrany radnym Sejmiku Samorządowego Województwa Wielkopolskiego. W Sejmiku był m.in.: przewodniczącym Komisji Współpracy Regionalnej i Zagranicznej.

Działalność poselską rozpoczął w 2001 roku.

Od trzech kadencji pracuje nad usprawnieniem polityki regionalnej w Polsce. W 2004 roku został przewodniczącym Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej. W 2009 roku został wybrany na przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia niektórych projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego.

Był wiceprzewodniczącym Klubu Parlamentarnego PO. W roku 2006 był także ogólnopolskim pełnomocnikiem PO ds. wyborów samorządowych oraz ministrem administracji w "gabinecie cieni".

W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję w okręgu Poznań (Swarzędz, Luboń, Mosina), dostał 27 991 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (4 komentarzy)

  • Jackowski 2016-07-26 03:53:19
    To już ostatnia kadencja, PO nie przekroczy progu
  • służba 2015-11-28 16:10:09
    wstyd i hańba , skandaliczna działalność wójta w Tarnowie Podgórnym , sitwa i załatwianie kolesiom spraw po znajomości , zaniżone sprzedaże atrakcyjnych działek , nepotyzm w służbie publicznej, ale też taki poseł ma czym chwalić się , powinien ze wstydu "pod ziemię się zapaść ". My mieszkańcy pamiętamy i mamy nadzieję , że będzie pan rozliczony ze swych nieprawidłowości i korupcji zarówno w organach samorządowych , jak i za czasów pełnienia funkcji posła. Tak dalej być nie może , a ta duma , mania wyższości z sitwą lokalną i parlamentarną PO , wreszcie skończy się, to towarzystwo jak klan złodziei i oszustów z PO.
  • Kecaj 2015-10-15 17:25:45
    Temu panu należy przypomnieć jak głosował 13.01.2012 w sprawie zmiany ustawy o rentach i emeryturach !