REKLAMA


Bartłomiej  Wróblewski - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Bartłomiej Wróblewski Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 13 marca 1975 roku w Poznaniu. Z wykształcenia prawnik. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na tej samej uczelni zdobył tytuł doktora nauk prawnych. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie prawa porównawczego na Reńskim Uniwersytecie Fryderyka Wilhelma w Bonn oraz studia w zakresie europejskiego prawa wspólnotowego na Uniwersytecie Ottona Fryderyka w Bambergu.

Pracował m.in. w Instytucie Zachodnim – Instytucie Naukowo-Badawczym im. Zygmunta Wojciechowskiego w Poznaniu, następnie jako konstytucjonalista w Biurze Prawa i Ustroju Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej. Od 2010 roku związany z Wydziałem Zamiejscowym Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Poznaniu. Od grudnia 2013 roku jest dyrektorem Instytutu Prawa oraz kierownikiem Zakładu Prawa Publicznego.

W działalność polityczną zaangażował się w 2011 roku, kandydując z listy Prawa i Sprawiedliwości do Senatu. Od 2013 roku jest członkiem PiS, a od 2014 roku także członkiem Rady Programowej tej partii. Od marca 2015 roku kieruje klubem PiS w powiecie poznańskim.

W 2014 roku został radnym sejmiku wielkopolskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartował do Sejmu w okręgu poznańskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 14 108 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • obserwator 2018-01-12 01:32:51
    Ambitna zakała. To idealny przykład że alpinista nie powinien byc politykiem. Poza checią zdobywanie - nic do zaproponowania.