REKLAMA


Szymon Szynkowski vel Sęk - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Szymon Szynkowski vel Sęk Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony w 1981 roku. Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w radzie miasta Poznania. Członek zarządu w Związku Miast Polskich oraz przewodniczący Komisji Rewizyjnej rady miasta Poznania.

Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiował na kierunku stosunki międzynarodowe.

Radny miasta Poznania w kadencji 2010-2014.

W 2006 po raz pierwszy został radnym Poznania, ponownie wybierany na tę funkcję w 2010 i w 2014. Był przewodniczącym klubu radnych PiS.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartował do Sejmu w okręgu poznańskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 8676 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz Komisji do Spraw Unii Europejskiej.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • obserwator 2018-01-12 00:53:56
    Respect za szacunek dla przeciwnikow politycznych. Jesli swiat musi byc podzielony to wole mieć takich przeciwników niż ten alpinista Wroblewski, ktory mentalnie przenisi swoje ambicje wspinaczkowe na polityke - bez skrupułów liczy sie być na górze. Panie Szymku, niech pan nie wymięka, cieżką partie sobie pan wybrał.
  • piwosz 2017-11-04 22:34:36
    (...), żyj i daj żyć innym jak chcą, piwo pije kulturalnie za swoje zarobione niekoniecznie w czterech ścianach czy zadymionych pubach.