REKLAMA


Paweł Olszewski - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Paweł Olszewski Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Działacz samorządowy, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, w 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Członek Platformy Obywatelskiej. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W latach 2002-2003 był przewodniczącym zarządu regionu kujawsko-pomorskiego Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci” oraz członkiem zarządu głównego tego stowarzyszenia.

W 2001 roku wstąpił należy do Platformy Obywatelskiej. Podczas wyborów parlamentarnych w 2001 roku oraz do Parlamentu Europejskiego. Od kwietnia 2006 do listopada 2011 roku kierował bydgoską PO, pełnił też funkcję zastępcy przewodniczącego w regionie.

W wyborach samorządowych w 2002 roku wystartował do rady miasta z listy Bydgoskiego Porozumienia Obywatelskiego (popieranego przez Platformę Obywatelską), uzyskując mandat. Podczas wyborów samorządowych w 2006 roku był członkiem sztabu krajowego PO oraz szefem sztabu w Bydgoszczy.

W 2005 roku , kandydując w wyborach do Sejmu z 8. miejsca na liście Platformy Obywatelskiej w okręgu bydgoskim, został wybrany do Sejmu V kadencji. W Sejmie zasiadał w Komisji Gospodarki oraz w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Reprezentował polski parlament w Zgromadzeniu Parlamentarnym Unii Zachodnioeuropejskiej. W wyborach parlamentarnych w 2007 roku po raz drugi uzyskał mandat poselski. Został skarbnikiem klubu parlamentarnego, w 2009 roku wszedł w skład Komisji śledczej do zbadania okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję.

12 maja 2015 roku został powołany na stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnika rządu ds. regulacji i harmonizacji obszaru bezpieczeństwa transportu i ruchu drogowego. W wyborach w tym samym roku ponownie został wybrany do Sejmu, otrzymując 14 438 głosów. W listopadzie 2015 zakończył pełnienie funkcji wiceministra.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Infrastruktury. Jest zastępcą przewodniczącego.

 

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Aldona 2017-09-26 07:02:18
  Bardzo cyniczny Poseł.A do tego typowe lewackie myślenie.Nigdy nic konstruktywnie nie skomentował.I knajackie zachowania w Sejmie.Chwalił się...Boże... urzędnik państwowy jak to przewrócił i uderzył człowieka. Normalnie to każdy człowiek miałby zarzuty prokuratorskie.To nie jest w porządku.Nie.Komu ten Pan dobrze życzy?
 • Roman 2017-02-16 12:44:30
  typowy przedstawiciel odsunietych od koryta ludzi z podwojna morlanoscia.
 • Zenon z Elei 2017-02-16 11:06:49
  Do Kama: Oj widzę że PISdzielcom pan poseł zalazł za skórę :-). Tak trzymać i nie odpuszczać!!!
 • Kama 2017-02-15 20:34:59
  Mocną stroną tego posła jest wyjątkowo nasilone fałsz i obłuda. Dołącza tym samym do grona podobnych mu partyjnych kolesiów spod znaku Pohańbionych Obłąkańców. Niestety, jest to niewydarzony produkt wyborów niedojrzałych obywateli, określanych inaczej idiotami.