REKLAMA


Bartosz Kownacki - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Bartosz Kownacki Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwość. Urodzony 11 sierpnia 1979 roku w Warszawie. Z zawodu adwokat. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Prawa i Administracji.

Był asystentem premiera Jana Olszewskiego. W latach 2002-2006 przewodniczył Federacji Młodych Ruchu Odbudowy Polski. Następnie był urzędnikiem Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W 2007 roku premier Jarosław Kaczyński powołał go w skład Komisji Weryfikacyjnej WSI.

Od 2009 roku prowadzi własną kancelarię adwokacką. Był pełnomocnikiem m.in. premiera Jarosława Kaczyńskiego, ministra Zbigniewa Ziobro, prof. Jerzego Roberta Nowaka. Po tragedii smoleńskiej reprezentuje część rodzin ofiar tej katastrofy m.in. wdowę po śp. gen. Andrzeju Błasiku. 

W 2015 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję, otrzymując 9044 głosy.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (9 komentarzy)

 • Kucharz 2018-02-27 08:52:05
  jak to miło widzieć fachowca od widelców na właściwym miejscu, czyli na politycznym smietniku, a smietnik ten zostanie niebawem opróżniony, amen !!!
 • Parytet godność społeczna 2017-12-17 18:55:47
  Patologi KRUS nie będziemy dłużej utrzymywać z środków publicznych ZUS, sprzeczne nawet z zasadami etyki. Zobaczcie jakie drogie mają ciągniki pseudo rolniki, jakie inne sprzęty Naszym kosztem z dopłat Unijnych zakupili. Ubiegłoroczna nowela ustawa z 14 kwietnia 2016 roku weszła w życie 30 kwietnia 2016 roku o obrocie ziemi rolnej wyłącznie przez rolnika, przypieczętowała iż jesteśmy poróżnieni. Z uczciwych podatników ZUS z obrębów miast zrobiono gorszy sort, kobiety z miast jak w obozach koncentracyjnych faszystowskich niebawem ustawiać będą zbiorowo do dymania zamiast brakujących jałówek w oborach. Ustawa z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338 grunty rolne należało wyłączyć spod konturów budynków mieszkalnych , przepisy w tym zakresie mieliśmy przejrzyste ) gorycz została przelana, parobki z miast mogą jedynie kupić do 30arów działki jako nieruchomość (Dz. U z 2016 roku poz. 585), XXI wiek równouprawnienie ? Demokracja praworządność jaka, społeczeństwo w obrębach miast jak nic nie miało tak wciąż nic nie ma(niewolnicy bez żadnych praw). W związku z powyższym jaki mamy wybór do głosowania w najbliższych wyborach, wolność,równość w Polsce przez bolszewie żydowską została stłumiona.
 • kolega pawiana 2017-03-28 22:10:00
  To coś już niestety , ale nie może się skompromitować, to jest coś dziesięciorzędnego w stosunku do szympansów. ( po ostatniej wypowiedzi na temat bojowych śmigłowców, już lepiej było jak zagajał o widelcach...)
 • szaleniec u władzy 2017-02-28 15:22:26
  Do dość tego !!!: Pełna zgoda. Do tej pory miałem wątpliwości odnośnie jego zdrowia niefizycznego. Po ostatnim wystąpieniu na forum sejmu, już nie mam.
 • dość tego !!! 2017-02-27 22:33:46
  jaki ten 'PAN" wiceminister jest bezdennie głupi, jego wypowiedzi to naprawdę bełkot pijanego szaleńca !!!!!!!!!!!!
 • Jan 2017-02-25 11:40:53
  To "coś" i jego wypowiedzi kwalifikują się tylko i wyłącznie do natychmiastowej izolacji, ale nie tylko od społeczeństwa myślę , że takie coś należy izolować również od zwierząt, bo to coś jest nieobliczalne w swoim prymitywizmie i nawet zwierzętom może wyrządzić krzywdę.
 • francuz 2017-02-20 13:25:47
  A, to ten głupek od widelców !!!!!!!!!!!!!!!!!!! dobra, zmiana !!!
 • tomek 2017-02-02 09:44:27
  MINISTER OBRONY NARODOWEJ niech publicznie wyjaśni postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator Karol Kopczyk mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r A MACIEREWICZ lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania. KADRA WOJSKA POLSKIEGO GARNIZONU ELBLĄG