REKLAMA


Piotr Król - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Piotr Król Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VII i VIII kadencji. Członek Prawa i Sprawiedliwości. Urodzony 26 czerwca 1974 roku w Bydgoszczy. Z wykształcenia politolog. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Odbył także podyplomowe studia menedżerskie w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu oraz ukończył Szkołę Trenerów Biznesu Akademii SET.

Pracę zawodową rozpoczął w 1995 roku w Urzędzie Miasta Bydgoszczy. W 2000 roku został zatrudniony na Poczcie Polskiej. Był dyrektorem Oddziału Regionalnego Centrum Logistyki Poczty Polskiej w Bydgoszczy. Jest  wykładowcą akademickim – współpracuje z Katedrą Logistyki WSB w Bydgoszczy.

Od 1994 roku był członkiem i działaczem partii Porozumienie Centrum. Po zakończeniu działalności PC został członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach w 2011 roku z listy PiS bezskutecznie kandydował do Sejmu. Mandat posła VII kadencji objął jednak 5 czerwca 2014 roku, zastępując w sejmowych ławach Kosmę Złotowskiego, który otrzymał mandat eurodeputowanego.

W 2015 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję (dostał 10 773 głosy). W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz Komisji Infrastruktury.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (3 komentarzy)

  • pl 2017-04-04 18:57:12
    Nadaje się tylko jako podłokietnik prezesa. Ciemny lud jednak nadal głosuje na tych idiotów. Jestem ciekaw od ilu trolli dostanę łapki w dół. :D
  • Henieq 2015-11-02 09:57:32
    "W 2000 roku został zatrudniony na Poczcie Polskiej". Nie na Poczcie Polskiej, tylko w Poczcie Polskiej. W firmie, nie w okienku.