REKLAMA


Paweł Suski - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Paweł Suski Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Członek Platformy Obywatelskiej. Urodzony w 1964 r. Samorządowiec, przedsiębiorca. Ukończył studia na Wydziale Ogrodniczym Akademii Rolniczej w Poznaniu.

Zajął się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej jako współwłaściciel firmy przewozowej - Wałeckiego Towarzystwa Przewozowego. Zasiadał w radzie miasta Wałcz, następnie od 2006 roku do 2007 pełnił funkcję przewodniczącego rady powiatu wałeckiego.

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku uzyskał mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej. Kandydując w okręgu koszalińskim, otrzymał 7451 głosów. W wyborach w 2011 roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 7741 głosów.

Na mocy decyzji ministra obrony narodowej nr 154 z dnia 15 lutego 2010 roku, w uznaniu zasług, położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej, został odznaczony Srebrnym Medalem "Za Zasługi dla Obronności Kraju". 

W 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 5702 głosy.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (1 komentarzy)