REKLAMA


Norbert Obrycki - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Norbert Obrycki Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Poseł na Sejm VIII kadencji. Członek Platformy Obywatelskiej. Od 12 czerwca 2015 r. objął stanowisko sekretarza Senatu. Urodzony 22 listopada 1972 r. w Szczecinie.

W latach 2006–2011 sprawował mandat radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, od 2006 do 2008 r. pełnił funkcję marszałka tego województwa. Był m.in. przewodniczącym Konwentu Marszałków RP, ciała opiniodawczo-doradczego przy Związku Województw RP. Działał w europejskich strukturach regionalnych.

Jest członkiem Rotary Club Szczecin, State Alumni Member (stowarzyszenie byłych stypendystów rządu USA), IPS Alumni Polska (stowarzyszenie byłych stypendystów rządu Niemiec i Bundestagu) oraz Humboldt Universität Alumni. Prezes Zachodniopomorskiej Federacji Sportu od 2013 r.

W wyborach w 2015 otworzył listę kandydatów PO do Sejmu w okręgu szczecińskim. Został wybrany na posła VIII kadencji, zdobywając 16 617 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz Komisji Spraw Zagranicznych.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.